Dziś jest:  Poniedziałek, 20.01.2020
 
 
 
     
Aktualnosci
Nasz Oddział
Dokumenty
Galeria
Linki
Kontakt
  :: Aktualności ::  
  Protest przeciwko chaosowi i zwolnieniom w oświacie
 


W poniedziałek 10 października 2016 r, w strugach deszczu, członkowie ZNP z Oddziału w Suwałkach wzięli udział w pikiecie przed Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku. W ten sposób Związek Nauczycielstwa Polskiego protestował przeciw planowanej reformie edukacji, która spowoduje chaos i zwolnienia w oświacie.Wg ZNP, proponowana reforma ustroju szkolnego:
  • ma charakter rewolucyjny: zburzy wszystkie struktury systemu tworzone przez wiele lat i w krótkim czasie dotknie wszystkich poziomów edukacyjnych;

  • będzie niezwykle kosztowna, a koszty te w głównej mierze poniosą jednostki samorządu terytorialnego;

  • stwarza więcej zagrożeń niż szans dla dobrej edukacji, a jej skutkiem będzie obniżenie poziomu jakości edukacji i zaprzepaszczenie wypracowanych przez szkoły osiągnięć;

  • spowoduje zwolnienia nauczycieli, dyrektorów i pracowników szkolnej administracji i obsługi, przede wszystkim z gimnazjów.

W imieniu naszej delegacji głos w czasie pikiety zabrała Kol. Anna Makarewicz - prezes Ogniska ZNP w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 1. Oddział ZNP w Suwałki reprezentowali także nauczyciele z następujących Ognisk ZNP: Bakałarzewo, Jeleniewo, Zespół Szkół nr 3, Zespół Szkół nr 8, Zespół Szkół nr 9, SOSW  1.

   
zobacz wszystkie »
 
  © 2007
Związek Nauczycielstwa Polskiego w Suwałkach